V České republice se vydává spousta odborných časopisů a poměrně inteligentních novin, ale i přesto jsou u nás nejčtenější a mezi lidmi nejpopulárnější noviny Blesk.

Člověk z vyšší intelektuální vrstvy dokáže jen stěží pochopit, co je na plátku jako Blesk tak přitažlivého a pro spoustu občanů tak zajímavého, že jsou schopni za to utratit takové množství peněz. Možná to je špína, která vyčnívá hned z titulní strany, nebo to je nahý zadek Ornelly Štikové, která je v typu těchto novin poměrně známá. Nebo to jsou drby a pomluvy, které vyzívají lidi ke koupi těchto novin a jeho následného podrobného zkoumání?

Lidé, kteří si tyto bulvární plátky kupují, jsou nejspíše lidmi bez vlastní fantazie, bez chuti změnit svůj život anebo ti, pro které je tento plátek poslední příležitostí k nahlédnutí do okolního světa.

Čtenáři bulváru snad naivně věří v autentičnost článků, které jsou zde publikovány. Tyto články, možná občas, mají menší reálný základ, ale ve většině případů jsou to jen lži a výmysly autorů.

Ovšem nechci tyto deníky pouze kritizovat a hanit, proto je mou povinností jednu věc vyzdvihnout – takhle dokonale denně lhát lidem, jako to umí například deník Blesk, a přitom být na nejvyšším postu v žebříčku vydávaných novin, neumí v České republice snad vůbec nikdo. Klobouk dolů.

středa 3.7.2013 17:00 | karma článku: 15.50 | přečteno  724 x